Σύλλογος Μεταφραστών Επιμελητών Διορθωτών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύλλογος Μεταφραστών Επιμελητών Διορθωτών

Το forum του ΣΜΕΔ
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Σύλλογος Μεταφραστών Επιμελητών Διορθωτών στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

 

 EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος...   EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος... EmptyΤετ 11 Φεβ 2015, 01:30

Δημοσιοποιούμε εδώ άλλη μία μαζική "προσφορά" εργασίας της εταιρείας-"πρότυπο" με την επωνυμία EL-Translations, η οποία όχι απλώς εμμένει σε αμοιβές της τάξης του ενός (1) λεπτού τη λέξη, αλλά επεκτείνει κιόλας αυτές τις ταρίφες της σε διάφορες γλώσσες (τα ισπανικά, εν προκειμένω), συνδυάζοντάς τες μάλιστα με ασφυκτικές προθεσμίες, της τάξης των λίγων ωρών. Από την πλευρά μας, δεν έχουμε παρά να εκφράσουμε τη βάσιμη ελπίδα ότι, με την ταπεινή πλην συνεπή μας συμβολή, η καλή εταιρεία δεν θα βρίσκει πια μεταφραστές ούτε για δείγμα.

EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος... El_feb11
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.smed.gr
Georgios Kourtis
Επισκέπτης




EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μέιλ μου προς την εν λόγω εταιρεία   EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος... EmptyΠεμ 12 Φεβ 2015, 03:17

Αγαπητή κα Γιούλη Γεωργαντά,

Ευχαριστώ πολύ για το email σας. Θα χαρώ να αναλάβω αυτή τη μετάφραση. 

'Οπως σας έχω ξαναενημερώσει όμως, η τιμή μου ανά λέξη είναι 0,048 €.

Θα σας παρακαλέσω να επικοινωνείτε μαζί μου μόνο όταν είστε θέση να πληρώσετε αυτήν την (ήδη πολύ χαμηλή) τιμή.

Επιτρέψτε μου να σας πω ως συνάδελφος (είμαι project manager εκτός από μεταφραστής) ότι μία τιμή 0,015 €, αν όχι αστεία, είναι τουλάχιστον προσβλητική και υποτιμά τον κλάδο μας.

Φιλικά,


Georgios Kourtis

Translator - Editor

English/Français/Español/Català>Greek

Mobile: +34 655 498 490

Skype: georgios.kourtis
ProZ: gkourtis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
EL-Translations, και ο κατήφορος δεν έχει τέλος...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» EL-Translations / All Translations: Παραδείγματα προς αποφυγή...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Σύλλογος Μεταφραστών Επιμελητών Διορθωτών :: Δημόσια Συζήτηση - Ανοιχτό Φόρουμ :: Εργασιακά Θέματα-
Μετάβαση σε: